Přednášky a projekce

PŘEDNÁŠKÁM SE VĚNUJI OD ROKU 2018

Přednášky, besedy, workshopy, teambuildingy pro veřejnost, školy a firmy

Lukáš Jasenský je mladý horolezec, dobrodruh a cestovatel, který se nebojí žít své sny. Sport ho provází od útlého věku až to vygradovalo v plnění svých klukovských snů v podobě expedic do nejvyšších pohořích světa. Ta posledního ho zavedla na pátou nejvyšší horu světa Makalu. Tuhle radost propojil s  charitativní činností pro NFDO Krtek a Dětskou onkologii v Brně, kdy do svých projektů zapojuje samotné onkologicky nemocné děti. Říká, že život je krátký na to, abychom slezli všechny vrcholy světa, ale dostatečně dlouhý na to, abychom se žili své sny. Toho se také drží.

Hory nejsou jen o vrcholech, ale o cestě k nim. Rozmanitost, kterou nám nabízí příroda. Poznávání kultur a života lidí ze vzdálených zemí, které jsem měl možnost poznat. Svět je krásné a barevné místo, které stojí za to ho objevovat.

Na svých cestách fotí, natáčí a následně i píše, což přirozeně vedlo k přednáškové činnosti, které se věnuje od roku 2018. Za tu dobu uspořádal desítky přednášek pro veřejnost a školy, které jsou plné zážitků a zkušeností, které na svých cestách získal. Rovněž má zkušenost s přednášením pro firmy v podobě motivačních přenášek.

Přednášení je radost a odměna, které předcházela tvrdá práce při přípravě a poté na samotné expedici. Jsem rád, že se o to můžu s lidmi podělit a kus ze sebe a svých cest jim tak předat.

Přednášky pro veřejnost

Přednášky jsou vždy na aktuální téma. Pro rok 2021 je to expedice na pátou nejvyšší horu světa Makalu. Možné jsou však přednášky i z předešlých expedic a také z alpského prostředí. Ze svých cest přivážím nejen fotografické a filmové materiály, ale také spoustu zážitků ať už pozitivních či těch méně veselých a také nových zkušeností. O tohle vše se s Vámi velice rád podělím. Tyto přednášky pojednávají o touze si splnit sen, nádherných horských štítu, odvaze, kamarádství, ale také o radosti a utrpení, které jsou s těmito vysokými horami spjaty. Jestli se jedná o přednášku v kavárně v komorním stylu, nebo velké kinosály, nic mi není cizí a vždy se rád před posluchače postavím.

Přednášky pro firmy

Expedice do nejvyšších pohoří světa jsou vždy obrovskou výzvou. Je to skloubení nejen sportovního výkonu tedy fyzické a psychické připravenosti a odvahy, ale také organizační a manažerských schopností. Jsou to místa, kde se chyby neodpouštějí, proto je vždy podstatné být co nejlépe připraven. Od sestavení toho nejlepšího týmu, přes mnohdy složitou logistiku a zajištění financování, bez kterého byt o nebylo možné uskutečnit. Občas Vám však může někdo hodit pod nohy vidle a vy musíte najít způsob, jak to dotáhnout do konce (viz. COVID-19). Ne vždy se může vše podařit tak, jak jsme si to naplánovali. Jsou to ty chvíle neúspěchu a zklamání, ale to k tomu rovněž patří. Proto je třeba tento emoční stres zvládnou a dál pokračovat k vytouženému cíli. To vše není jen o touze, odhodlání, vůli si jít za svými sny, ale také o překonávání překážek a krizových situací, které jsou s tím spjaty. Umění motivovat, nebát se udělat zásadní rozhodnutí, ze které se musíme naučit převzít plnou zodpovědnost. Každý máme možnost žít život, jaký chceme. Jsou to ty věci které nás dělají šťastnými, ale je to také o spokojenosti v osobním životě a zaměstnání. Pokud jsme schopni tohle vše zvládnout, můžeme hovořit o úspěchu. Přednášky jsou dělané na míru pro objednatele. Jedná se o motivační audiovizuální přednášky, které jsou dělány zábavnou formou, kdy během nich dochází k interakci mezi vystupujícím a účastníky. Na závěr je prostor k diskuzi u dobrého pohoštění.

Rovněž je zde možnost teambuildingu šitého na míru.

Přednášky pro školy

Lukáš Jasenský si Vám rovněž dovoluje nabídnout projekce pro žáky a studenty na Vaší škole. Přednášky jsou vhodné pro žáky základních škol až po studenty vysokých škol. Lukáš je nejen úspěšný a vášnivý horolezec, ale také nadšený cestovatel a dobrodruh. Své zkušenosti nabírá již od útlého věku, kdy začal se sportem, který i během studií proměnil ve vrcholový sport. Tisíce hodin tvrdé práce a tréninku, které se vždy proměnily v úsměv na tváři. Vášeň, cílevědomost a tvrdá práce, tři pilíře, které stojí za touto dlouhou cestou za sny. Jako dítě jsem měl sny a to dítě ve mně zůstalo. Když mi někdo řekl, že to není možné, že to nezvládnu, šel jsem a udělal jsem to. Někdy jsem se spálil, ale dostavily se i ty chvíle úspěchu a radosti. O tom je život.

Na přednáškách před Vás předstoupí člověk, který Vám ukáže i jiný pohled na život a svět, který získal ze svých dlouholetých zkušeností. Ukáže Vám, že svět není jen černobíle místo uzavřené do čtyř stěn, ale barevný prostor s nekonečnými možnostmi. Přednášky interaktivní a zábavnou formou, aby si studenti nepřipadali, že je to jen další hodina v lavicích. Součástí přednášky je i ukázka reálného vybavení, které při výstupech využívám s možností si vybavení osahat.

Forma přednášení: Po jednotlivých třídách a vyučovacích hodinách, či propojení více tříd.

Technika: Dataprojektor, plátno a ozvučení. Buď to využití místní techniky nebo zajistím.

Každý student obdrží podepsanou pohlednici. Máte zájem o přednášku? Neváhejte mě kontaktovat. Jakmile budu k dispozici, odpovím Vám a domluvíme si termín.

Kontaktujte mě