Krátce o druhé části expedice. Místo 6000ky čtyři 5000ky ve třech dnech!

8 dní jsme teď strávili v horách.

Místo 6000ky, na kterou by nezbyl čas před Aconcaguou, jsme zvolili jiný plán. Třetí den jsme konečně zastanovali na kraji malého hřebenu v 5100m. Odevzdáni větru a konečně odloučeni od davu ve stanových městečcích níže.

První den jsme sami vystoupili na Cerro Plata 5930m. Zima a prvních 450 výškových metrů jsme šlapali v šíleném protivětru, poté se to zmírnilo. I tak jsme čekali, co udělají léčené omrzliny. Tahle hora je jen pochod. Vrchol 3,5 km od našeho stanu. Cesta nahoru zabrala 4:40 a cestu dolu ke stanu jsme zvládli za hodinu a poté dokonale vytuhli na několik hodin.

Další den jsme zvládli prvně vrchol Cerro Vallecitos 5470m. Doběhli jsme zpět ke stanu, sbalili všechno, dotraverzovali pod sněhový žlab a dali bez báglů další vrchol Lomas Amarillas 5075m. Sluníčko z nás udělalo trosky a po delším trápení v mlze a kamenném svahu jsme se objevili v táboře 4250m. Nějaký vrabčák darebák nám roztrhal uschované krámy a zničil zásoby. A mimo jiné při další nešťastné události, když jsme točili video o čokoládě od kluků z JORDIS, zafoukal vítr a cely půl kilový balík drahé čokolády se skutálel mezi kamenný svah a zmizel, i když jsme par drobku našli. Tragedie, čokoláda opravdu chyběla.

Třetí den jsme začali stoupat na další sněhový svah. „Dneska to bude hodně bolet…“ jsme si oba pomysleli. Já už nemel žádný snack a Martin jen jednu malou müsli tyčinku, o kterou se podělil. Došli jsme pod strmě vypadající stěnu a správně určili, že nahoru se dostaneme prudkým sněhovým žlabem. Vysálo nás to pořádně a pak jsme se loudali po dlouhé náhorní plošině až na vrchol Cerro Rincon 5364m. Udělali jsme moc fotek a dali se k návratu ke stanu. Trochu jsme dole přes mlhu zabloudili a plandali se přes kameny morény jak hadroví panáci. Ve velkém stanovém táboře nás nečekaly žádné ovace. Všichni spokojeně dřímali a chystali se na jediný vrchol Cerro Plata. Nikdo nevědel, ze dva čeští kluci vylezli všechny čtyři hory v tomhle údolí za tři dny. Sbalíme se a mizíme do tábora v 3200 metrech. Tady začne pršet… Máme 3 dny odpočinek a vyrážíme na Aconcaguu. Děkuji Ortovox CZ/SK Mountain Equipment CZ/SK Snugpak