27 dní do expedice

27 dni do odletu na expedici a první skialpovy zavod a cinklo to.
Dnes jsme pro vás byli na Bílé. Mohli jste si vyzkoušet lyže (skialpy) od Black Crows. Cely den práce, ale dopoledne jsem zjistil, že se kona skialpovy zavod. Ještě 10 minut před startem jsem pracoval. Rychle nastavit lyže, nahodit pasy, nasadit lyžáky a dvě minuty před startem jsem byl na startovní čáře. Start a přes 90 zavodaku se vydalo na trat. Byl jsem sam na sebe zvedavy, jak si povedu. Zavod měl dva okruhy, dvakrat kopec a sjezd po zledovatele a rozbité sjezdovce. Byl jsem mile prekvapen, kdyz jsem se ve stoupani drzel s elitaky a predni skupinou citajici cca 14 lidi. Po prvnim kopci jsem se pohyboval kolem 13. mista v celkovem poradi. Pak ale doslo na sundavani pasu. Zkuseni zavodaci ze zavodnich lyzi strhli pasy behem mziku a behem 10 sekund byli pryc. Ja se trapil dyl a tak jsem ztratil. To same pri nasazovani pasu do druheho kola. Ve vystupu jsem už zase stahoval a pri sundavani pasu zase trochu ztratil. Nemam zkusenosti s rychlym nasazovanim pasu a sundavanim, kdy lyze nesundate z nohy. Mam se co ucit a priste už to bude lepší. Nakonec jsem skoncil kolem 23. mista a 3. v kategorii. Paradni akce bez zadne pripravy na zavod, ale krasna zkusenost a tesim se na dalsi. Po zavode jsem se uz zase hned venoval praci. Mountain Equipment CZ/SK Ortovox CZ/SK Blackcrows SKI