Naťuknutí víkendu v Alpách

V pátek 3. Listopadu jsem s přáteli vyrazil do Alp. Po dlouhé době společně i s parťákem. Počasí slibovalo příznivou sobotu a zachmouřenou neděli. Plán byl jasný, kluci chtěli vzít na Grossglockner. Pro mě myslím, že už devátá návštěva toho krásného a zároveň nejvyššího kopce Rakouska.

Vyrazili jsme o něco dřív, horko těžko jsem stíhal, ještě jsem musel vyřešit věci v práci, ale nakonec před druhou hodinou jsme vyjeli. Martin, Karel, Štefan a moje maličkost. Ještě toho dne jsme po příjezdu vyšli k chtě Stüdlhütte, která je již touto dobou zavřená. Funguje pouze bivakovací chata, která nad moje očekávání praskala ve švech. Všichni asi tušili, že pátek a sobota jsou jediné dva dobré dny na to, si vyšlápnout na vrchol. Nakonec jsme si ustlali venku, to jsem taky chtěl.
V sobotu jsme vyšli trochu později, což vůbec nevadilo. Času bylo dostatek. Kluci to zvládli levou zadní a v 12:02 jsme stáli na vrcholu. Klasika pózovačky, fotky a dolů. Ještě ten den jsme se vrátili zpět na parkoviště k Lucknerhaus a vyrazili směr domů. Taková typická rychlá akce. Pro mě výborný trénink před expedicí a pro Martina s Karlem poprvé na vrcholu. Ale počínali si jak staří mazáci.

A jak to celé probíhalo, dozvíte se v dalším článku.

Horám zdar!

Lukáš

Publikováno v Hory